Pomoc zdalna

Pomoc zdalna - TeamViewer

Pomoc zdalna - TeamViewer

TeamViewer to narzędzie przeznaczone do zdalnego kontrolowania systemu po przez Internet bez konieczności instalacji serwera/klienta na dysku twardym komputera. Program z powodzeniem można wykorzystywać od przenoszenia danych pomiędzy komputerami, prowadzenia czatów, wirtualnych szkoleń, pokazów prezentacji na żywo odtwarzanych bezpośrednio na PC klienta po zarządzanie serwerem bazującym na platformie Windows. Dodatkowo po za samą obsługą systemu, TeamViewer oferuje możliwość zdalnego kontrolowania aplikacji. Niewątpliwie kolejną, dużą zaletą programu jest obsługa bezpiecznych połączeń dzięki wykorzystaniu kluczy i kodowania sesji RC4 (ten sam standard bezpieczeństwa wykorzystywany jest przez https/SSL)

Pomoc zdalna - AnyDesk

Pomoc zdalna - AnyDesk

Pomoc zdalna jest o wiele szybsza niż tradycyjny przyjazd do klienta, przyjazd z laptopem lub komputerem do serwisu. Nie musisz się stresować że nie zdążysz przed zamknięciem, nie musisz się bać i martwić o korki na ulicach. Pomoc zdalna związana jest z zainstalowaniem odpowiedniego oprogramowania na Twoim komputerze. Zdalna pomoc - tzw. pulpit zdalny (remote desktop) to oprogramowanie które pomaga na dostęp do komputera z dowolnej lokalizacji. Zanim zdecydujesz się na ten krok pomyśl czy chcesz udostępnić innej, w sumie nie znanej Ci osobie zasoby Twojego laptopa czy komputera. Z reguły robisz to i tak oddając laptop do serwisu gdzie już bez Twojej kontroli serwisanci mają dostęp praktycznie do wszystkiego. Poniżej zaprezentujemy wybrane wg. nas godne uwagi programy po pomocy zdalnej.

Pomoc zdalna - SupRemo

Pomoc zdalna - SupRemo

SupRemo niewielkie i łatwe w obsłudze narzędzie, umożliwiające pomoc komputerową, zdalną kontrolę komputera z systemem Windows realizowaną za pośrednictwem Internetu. Pozwala ono sterować wybraną stacją roboczą z dowolnego miejsca na świecie, nie wymagając przy tym instalacji żadnych dodatkowych komponentów.
Oprogramowanie charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami i brakiem konieczności instalacji w systemie (rozpowszechniane jest w postaci przenośnej - portable). Oferuje sporą liczbę ciekawych i przydatnych funkcji, umożliwiających m.in. świadczenie zdalnego wsparcia technicznego czy też przeprowadzanie różnego rodzaju prezentacji bezpośrednio na komputerze klienta. Obejmują one możliwość dwukierunkowego transferu plików, prowadzenie multiczatów online, filtrowanie IP, współdzielenia schowka systemowego oraz tworzenia raportów z nawiązanych połączeń. Przy niewielkim wysiłku Supremo funkcjonować może jako usługa systemowa Windows.
Twórcy narzędzia zadbali także o bezpieczeństwo nawiązywanych sesji zdalnych. Wszystkie transmitowane pomiędzy komputerami dane szyfrowane są algorytmem AES-256. Ponadto Supremo oferuje wsparcie dla protokołu HTTPS (SSL) i obsługę serwerów proxy.

Comments are closed.