Wirusy komputerowe – jak usunąć?

Wirusy komputerowe – jak usunąć i co robić?

Usuwanie wirusów – każdy, kto korzysta z laptopa wie, że jednym z największych zagrożeń są wirusy. Ściągane nieświadomie z sieci i wgrywane przez podłączenie sprzętu USB. W każdym przypadku mogą wyrządzić sporo szkód. Mogą, ale nie muszą, o ile waszym laptopem zajmie się nasz serwis komputerowy.
To może zdarzyć się nawet najlepszym. Chwila nieuwagi, jeden przypadkowo otwarty załącznik lub wejście na stronę, do której link otrzymaliśmy w wiadomości na FB. Jeden klik, a problemów co niemiara. Najczęściej zawirusowanie komputera skutkuje zmniejszoną wydajnością, pojawianiem się uprzykrzających życie reklam, podmianą strony startowej na inną. W groźniejszych odmianach może nam grozić wykradzenie hasła do bankowości internetowej, podszywanie się pod naszą osobę i rozsyłanie maili do osób z książki adresowej, a także wiele innych sytuacji, których sobie nie życzymy. Serwis laptopów Warszawa, na których zainstalowano złośliwe oprogramowanie jest
możliwa, ale wymaga umiejętności i doświadczenia. Jakie są działania, które pozwalają zabezpieczyć się przed sytuacją, że na komputerze pojawi się wirus? Pierwszy i oczywisty krok, to zainstalowanie skutecznego programu antywirusowego. Na rynku mamy bardzo duży wybór takich aplikacji. Wśród tych najbardziej popularnych i skutecznych znajdują się zarówno programy płatne, jak i bezpłatne. Wybierając program, warto postawić na ten z wbudowanym firewallem. Kolejna rzecz, to przestrzeganie podstawowych wytycznych z zakresu bezpieczeństwa danych. Nie odwiedzanie przypadkowych stron, do których linki otrzymaliśmy w wiadomościach od nieznajomych, a także nie instalowanie nie sprawdzonych programów. Osoby, które chcą mieć pełne przekonanie że ich maszyna jest w 100%, mogą skorzystać z oferty, którą przygotował serwis laptopów Warszawa. Oferuje on pełną analizę zabezpieczeń komputera.

Serwis laptopów Warszawa poleca programy antywirusowe:

adwcleaner-antywirus

Adw Cleaner - szybkie usuwanie wirusów

combofix-antywirus

ComboFix - usuwa złośliwe oprogramowanie

malwarebytes-antywirus

Malwarebytes - jeden z lepszych programów antywirusowych!

eset-antywirus

ESET Nod32 - program antywirusowy

Comments are closed.